ВИДЕО | Во сеќавање на кралицата Елизабета Втора: Уште една неверојатна трансформација на Стефан Суботиќ

1 min read

Суботиќ е волшебник за трансформации. Својот талент го открил пред повеќе од 10 години. Со години шминкал жени за свадби, девојки за матурски вечери и други свечени прилики.

Стефан Суботиќ е познат мејк – ап артист од Србија, но и надвор од границите на неговата земја. Покрај тоа што Стефан ја истакнува природната убавина на секоја негова клиентка тој е познат и по неговите трансформации како драг – кралица експериментирајќи со најразлични комбинации на облека, високи потпетици, шминка и перики.

По маестралните трансформации на Суботиќ во Јосипа Лисац, Рушка Јакиќ, Северина, Јелена Карлеуша, Ева Рас, Анџелина Џоли, Лепа Брена, Аца Лукас и многу други ѕвезди шминкерот неодамна не изненади со уште една неверојатна трансформација.

Во сеќавање на најдолговечниот британски монарх Стефан се трансформираше во кралицата Елизабета Втора. Трансформацијата е неверојатна, а Стефан уште еднаш покажа дека е еден од најдобрите мејк-ап артисти на Балканот.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВИДЕО: Класата е вечна, Вавринка го елиминираше Медведев на турнирот во Мец

Следно

Викендов студени утра, од вторник пороен дожд и грмежи

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian