ВИДЕО | „Како од бајка на Дизни“: Ќе ве стопи снимката од девојка која храни елени

1 min read

Сцените од познатите дизни цртани, понекогаш се случуваат и во реалноста.

На социјалните мрежи неодамна се рашири видео од мало девојче кое храни малечка срна во природа, a  зад нив жубори водопад.

Видеото беше објавено на „Твитер“ со напомена дека ова е „како од бајка на Дизни“, а за неколку дена собра над 1,4 милиони прегледи.

„Малото девојче ни покажува како треба да изгледа човештвото. Треба да ја заштитиме природата и она
што ни го дава“, напиша еден корисник, додека друг додаде дека видеото е „прекрасно и релаксирачко“.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВИДЕО: Хрватите на чекор од завршниот турнир во Лигата на нации

Следно

Лефков: Џафери е узурпатор, а со узурпатори не се преговара

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian