Пронајден починат германски државјанин во куќа во Скопје

1 min read

Пронајден е починат германски државјанин  во куќа во Скопје. Телото на починатиот било дадено на обдукција, соопшти Министерството за внатрешни работи.

– Во СВР Скопје  вчера во 20:37 часот било пријавено дека во куќа на ул.„Кленоец“ бил пронајден починат О.Д.Х(57) од Сојузна Република Германија, со престој во Скопје. Смрт без видливи траги на насилство констатирал лекар од Итна медицинска помош, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено на обдукција, посочуваат од МВР. 

skopjeinfo.mk

Претходно

Шпанија подготвува данок за најбогатите

Следно

Курти: Го користат штрајкот во косовското образование како оружје против мене

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian