Двајца повредени во инцидентот во автобусот на ЈСП, средношколци се боделе со ножеви

1 min read

Во Градската општа болница „Св. Наум Охридски” во Скопје вечерва во 20 часот се примени двајца повредени од остар предмет во пределот на шаката.

Еден од нив е препратен на скопските клиники, а еден е пуштен на домашно лекување, информираа за МИА од болницата.

Вечерва беше објавено дека во автобус на ЈСП број 51 во населбата Кисела Вода се случила групна тепачка, во која неофицијално учествувале средношколци од Моране и Студеничани.

Дел од медиумите пишуваа и дека непосредно по тепачката, била нападната и новинарска екипа која го забележала инцидентот.

Од Министерството за внатрешни работи сѐ уште нема никаква официјална информација за вечерашните случувања во Кисела Вода.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Лефков: Џафери е узурпатор, а со узурпатори не се преговара

Следно

Ристовски: Гоки, ти си наша легенда, мој мотив засекогаш, инспирација за сите нас!

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian