Османи ги осуди свирежите за македонскиот јазик

1 min read

Свирежите за македонскиот јазик се за осуда се за осуда, смета министерот за надворешни работи, Бујар Османи. Овој став го соопшти во гостувањето во емисијата „Жешко политичко лето“, на Канал 5 ТВ.

– Тоа сигурно е за осуда. Јас бев присутен на настанот и тоа го направи една група тинејџери. Според мене лично, реакцијата на поголемиот дел од присутните беше против реакцијата на тинејџерите, објасни Османи.

kurir.mk

Претходно

„Продолжуваме со промената“ и „Демократска Бугарија“ нема да прави предизборна коалиција

Следно

Елмас за еден ден доби тројца нови соиграчи

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian