Ндомбеле ќе биде новиот соиграч на Елмас во Наполи

1 min read

Играчот од средниот ред на Тотенхем, Танги Ндомбеле в четврток ќе ги има лекарските прегледи во Наполи, пренесува италијанскиот „Скај“.

Двете екипи водеа разговори за позајмица на Французинот со кој Тотенхем го урна клупскиот рекорд, односно за неговите услиги беа исплатени 63 милиони фунти доаѓајќи од Лион.

Наполи на македонскиот репрезентативец Елиф Елмас одлично започна во новата сезона во Серија А со триумфот над Верона (2:5), а сега се очекува да добие засилување од Тотенхем.

За премиерлигашот досега одигра 91 натпревар, постигна вкупно 10 голови и запиша 11 асистенции.

Според новинарот Фабрицио Романо се очекува фудбалерот дојде во Неапол на едногодишна позајмица вредна еден милиони евра, а потоа комплетниот трансфер би вклучувал опција за откуп на играчот за 30 милиони евра.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Само еден македонски град е „КОВИД СЛОБОДЕН“- еве каде нема активен случај

Следно

Потврдено е! Анџелина Џоли е идентификувана како лицето кое анонимно го нападна ФБИ

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian