Вчера го испровоцира Нуњез да добие црвен картон, денеска добива смртни закани

1 min read

Дефанзивецот на Кристал Палас, Јоаким Андерсен одигра одличен натпревар вчера и беше еден од најзаслужните што неговиот тим остана непоразен на гостувањето кај Ливерпул играјќи 1:1, а денеска откри дека добил смртни закани откако изнуди исклучување за Нуњез.

Дуелот го одбележа црвениот картон на напаѓачот на Лверпул, Дарвин Нуњез, кој со глава го удри Андерсен откако беше испровоциран од дефанзивецот на Палас го испровоцира.

Денеска Андерсен се огласи на социјалните мрежи и откри дека добил еден повеќе од 400 пораки во кои дури имало и смртни закани поради црвениот картон на Нуњез

– Добив околу 300,400 пораки минатата ноќ. Разбирам дека го поддржувате својот тим, но не би било лошо да покажете и малку респект кон другите и да престанете да глумите дека сте опасни преку интернет – напиша Андерсен на својот профил на Инстаграм.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

МНР изразува целосна поддршка на „автономната, стручна и совесна работа на Историската комисија“

Следно

Рајан Рејнолдс и Роб Мекелхени донираа 20 илјади фунти за лекување на тешко болно девојче

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian