Работнички со засили со Леонид Тодоровски

1 min read

Екипата на Работнички потпиша договор со Леонид Тодоровски кој доаѓа од тимот на Академија ФМП.

Тодоровски е првото заилување за тимот од Градски парк за следната, а во минатото покрај Академија ФМП има настапувано и МЗТ Скопје, Куманово но и за вториот тим на „металците“.

Минатата сезона во дресот на ФМП Академија имаше просек од 11 поени и 4,9 скока по натпревар.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

МИОА: Усогласувањето за правичната застапеност при вработувања во јавниот сектор е со податоци од вкупно попишаните лица

Следно

ФОТО | Деми Мур летува во Грција: „Чарлевиот ангел“ во слично бикини само 20 години подоцна

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian