Оризопроизводители го блокираа патот Штип – Кочани

1 min read

Сообраќајната лента во правец од Штип кон Кочани на патниот правец А3 Кочани – Штип кај село Облешево од 10:15 часот е блокирана.

Блокадата се одвива со 12 земјоделски машини и околу 80 до 100 граѓани – оризопроизводители, информира АМСМ.

Сообраќајот се одвива наизменично.

kurir.mk

Претходно

Ужас во Анталија: 14-годишно момче се удавило во базен на луксузен ресорт

Следно

Тензии во соблекувалната на ПСЖ, Рамос спречил тепачка меѓу Мбапе и Нејмар

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian