Од четврток се враќаат жештините, се очекуваат и над 40 степени

1 min read

Целата територија на Македонија во четврток и петок ќе биде под влијание на топол бран со високи утрински и дневни температури кои на повеќе места ќе бидат над 35 степени, а во југоисточните делови и над 40 степени Целзиусови, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР).

Во четврток и петок ќе биде активно портокалово ниво на опасност од високи температури.

Во петок во текот на ноќта ќе има зголемена облачност со појава на повремени врнежи, посочуваат од УХМР.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВИДЕО | Култната американска серија „Саут Парк“ прослави 25 години од своето постоење

Следно

Сеул: Големи воени вежби на САД и Јужна Кореја следната недела

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian