ПСЖ тргна по потписот со Маркус Рашфорд

1 min read

Францускиот шампион ПСЖ одлучи дополнително да го засили нападот и тргна по потписот со играчот на Манчестер јунајтед, Маркус Рашфорд, пишува „Лекип“.

Тренерот на ПСЖ, Кристоф Галтие и дефинитивно одлучи да го прецрта Мауро Икарди и конкуренцијата во нападот сака да ја зголеми токму со Рашфорд чиј договор со Манчестер јунајтед истекува идната година.

ПСЖ веќе започнал разговори со управата на Јунајтед и според „Лекип“, преговорите одат во вистинска насока и може да се очекува до крајот на преодниот рок Рашфорд да се пресели на „Паркот на принцевите“.

Според трансфермаркт, Рашфорд е проценет на 60 милиони евра, но сигурно е дека ПСЖ нема намера да понуди толку пари за фудбалер на кого договорот му истекува идната година.
Претходно, ПСЖ го донесе младиот Уго Екитике од Ремс.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Николоски: Зголемувањето на даноците е катастрофална мерка на Владата

Следно

Британија во голем проблем поради Евровизија, ќе „извисат“ светски познати имиња

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian