ВИДЕО | Запознајте го кучето Клифорд: Инстаграм ѕвезда со над 700.000 следбеници

1 min read

Клифорд е новата инстаграм – ѕвезда која го освои симпатиите на многумина ширум светот. Преслаткиот Клифорд е куче, расата е позната како „Goldendoodle“ – вкрстување на златен ретривер и пудлица, а стана популарна во деведесеттите.

Тие се многу пријателски расположени кон луѓето и можат да живеат до 15 години Расата „Goldendoodle“ е настаната меѓу вкрстување на расите златен ретривер и пудлица.

Неговиот сопственик, а воедно и најдобар пријател кога го вдомил се консултирал со ветеринар која големина може да ја достигнат овие раси, а ветеринарот го убедил дека се работи за куче со среден раст кое нема да порасне многу големо.

Очигледно ветеринарот погрешил бидејќи Клифорд денес е огромен убавец со големо крзно со златни кадрици. Клифорд е посветен инфлуенсер кој на својот инстаграм профил брои повеќе од 700.000 следбеници.

Ужива да се вози во автомобилн на совозачкото седиште, ужива да пазарува со својот сопственик, да планинари и да позира пред фоторепортерите кога е поканет како специјален гостин на бројни важни настани.

Исто така Клифорд е номиниран за наградата „American Influencer Awards“. Веруваме дека ќе ја освои оваа титула.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Реал по петти пат триумфира во Суперкупот на УЕФА, Бензема стана втор стрелец во историјата на „кралевите“

Следно

Конференција „Младите во Отворен Балкан – Шанси и перспективи за сигурен напредок во регионот”

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian