ВИДЕО | Кутре ретривер тажно квичи: Oна што го направи мачката ќе ве разнежни

1 min read

Хaна Колсон неодамна доби цело легло преслатки кученца. Нејзиниот ретривер Олив роди девет кученца, кои постојано ја бараат својата мајка. За среќа, Олив не мора сама да се грижи за своите бебиња бидејќи го дели домот со мачката по име Фиг.

Колсон објави видео на „ТикТок“ на кое се гледа како едно кученце тажно квичи, а неговата исцрпена мајка веќе нема сила да го смири. Таа уморно стои пред кученцето кое плаче и зјапа во празно. Тогаш Фиг доаѓа на помош и легнува покрај кученцето и го теши со галење. Мачката успеа во својот план бидејќи квичењето стана се потивко.

Видеото за четири дена собра повеќе од 11 милиони прегледи, а можете да го погледнете во продолжение:

@hannahcolson Baby daddy putting in the work #catdad #goldenretriever ♬ original sound – Hannah Colson

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Се подготвена голема размена со која Донован Мичел може да заврши во Њујорк

Следно

Наредена е обдукција на жртвите: Возачот изгубил контрола над воланот на „автобусот на смртта“

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian