Убиен маж без знаци за живот пронајден во возило во Скопје

1 min read

Министерството за внатрешни работи информираше дека вчера во 01.40 часот на самата крстосница помеѓу с.Радуша и с.Свиларе, скопско, полициски службеници од Полициското одделение Сарај во патничко возило „рено меган“ со пробни регистарски таблички пронашле лице без знаци на живот, со повреда од огнено оружје.

– По преземени мерки било утврдено дека станува збор за А.А.(39) од с.Никуштак, општина Липково. Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт, информираат од полицијата. 

По наредба на Јавен обвинител, телото било предадено на обдукција. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

skopjeinfo.mk

Претходно

Ердоган: Турција ќе го плаќа рускиот гас во рубљи

Следно

Берлинското дерби за Унион, убедлив триумф на Фрајбург

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian