Страотна сообраќајка во Бугарија: Романски автобус удри во автомобил, загинаа 4 лица

1 min read

Во сообраќајна несреќа на романски автобус во Бугарија, загинаа четири лица, а најмалку осум се повредени, соопштија денеска локалните власти.

Автобусот кој удрил во автомобил паркиран покрај патот се враќал во Романија од Истанбул. Откако удрил во автомобилот, автобусот удрил во дрво.

Несреќата се случила на автопатот што ги поврзува градовите Велико Трново и Русе, соопшти бугарската полиција.

Три лица загинаа на самото место, а едно подоцна им подлегна на повредите.

Во автобусот имало 24 патници и двајца возачи, а сите повредени се хоспитализирани. Покрената е истрага за откривање на причините за судирот.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Турција остро ги осуди нападите на Израел врз Појасот Газа

Следно

Зверев откри дека боледува од дијабетес

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian