Се подготвена голема размена со која Донован Мичел може да заврши во Њујорк

1 min read

Претставници на ЛА Лејкерс, Њујорк никс и Јута џез имале средба на која разговарале за потенцијална размена во која главна ѕвезда би требало да биде Донован Мичел.

Доколку екипите успеат да се договорат за размената, во Њујорк би пристигнал еден од најдобрите бекови во НБА лигата, Донован Мичел.

ЛА Лејкерс би ги добиле Патрик Беверли, Џордан Кларксон и Бојан Богдановиќ или Малик Бизли.
Јута џез пак ги го добила Расел Вестбрук и неколку избори од идните НБА избори од драфтот.

Доколку се реализира размената, Њујорк со Мичел во тимот веднаш би станал еден од фаворитите во Источната конференција, додека ЛА Лејкерс конечно би се ослободиле од Вестбрук кој не ги оправда очекувањата минатата сезона како и од неговата голема плата која изнесува нешто повеќе од 40 милиони долари.

Јута џез пак откако претходно го размени Руди Гобер во Минесота, тргна во подмладување на екипата бидејќи би добила десетина избори од првата рунда на драфтот во наредните 5-6 години.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Руската новинарка Дарија Асламова уапсена на Косово, ја обвинуваат за ТЕШКИ дела

Следно

ВИДЕО | Кутре ретривер тажно квичи: Oна што го направи мачката ќе ве разнежни

Latest from Blog

ВМРО-ДПМНЕ: Каков дебакл – во истиот ден кога Каевски се фалеше дека го заштитиле идентитетот, демантот стигна од Бугарија, Македонија прифатила дека Самоил е бугарски цар, а Климент и Наум твореле во бугарска држава

Кој го намести младиот олигарх Дарко Каевски поразот да го прославува како победа, во истиот ден

MacedonianEnglishAlbanian