Новиот директор на ЗОО Скопје излезе со јавен демант, еве зошто

1 min read

Денеска, новиот директор на зоолошката градина во Скопје излезе со јавно демантирање на информацијата дека тој е член на партијата ГРОМ. 

Ова е неговиот официјален и целосен демант на оваа информација:

„Јас Драган Илиевски: Не сум член на ниту една партија, професионално ќе ја вршам својата работа. 

Во екстремно партизирано општество како нашето, свесен сум дека ретко се дава шанса на човек кој е професионалец да води институција, а особено на одговорна позиција како оваа. Јасно и недвосмислено ги демантирам пласираните дезинформации дека некогаш сум бил член на било која партија, вклучително и на ГРОМ.

Имам повеќе од 20 години работно искуство на раководни позиции во приватниот сектор и магистер сум по економија. Верувам во програмата на град Скопје и во заложбите за професионализација и департизација, како што и верувам дека избор на човек како мене кој е непартиски и професионален кадар може да придонесе за позитивни промени.“

 

 

skopjeinfo.mk

Претходно

Анкета на ИПСОС покажува низок рејтинг на партиите, најголем дел од граѓаните неопределени

Следно

Започнува битката за титулата во Првата лига, Шкупи и Шкендија главни фаворити

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian