Не е безбедно, откажан натпреварот меѓу Јувентус и Атлетико во Тел Авив

1 min read

Воената операција на израелската армија во појасот Газа го откажа пријателскиот натревар меѓу Јувентус и Атлетико Мадрид кој беше закажан за утре во Тел Авив.

– Поради новонастанатата ситуација, пријателскиот натпревар помеѓу Атлетико Мадрид и Јувентус кој требаше да се игра во Израел е откажан. Натпреварот требаше да се игра на стадионот „Блумфилд“ во Тел Авив, но тоа нема да се случи. Сите кои купија влезници, ќе ги добијат назад парите во наредните 14 дена – соопшти Јувентус.

 

Како можно место каде Јувентус и Атлетико ќе играат меѓу себе се споменува Торино, но засега нема официјална потврда.

Сезоните во Серија А и во Ла Лига започнуваат идниот викенд, Јувентус на 15 август ќе игра против Сасуоло, додека Атлетико Мадрид шпанскиот шампионат го започнува со дуелот против Хетафе.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

СИРИЗА бара оставка од Мицотакис за скандалот со прислушкувањата

Следно

Вооружен напад врз косовската полиција на границата со Србија

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian