Џенифер Гарнер советува како да гледаме на разводот кога бракот е на „климави нозе“

2 mins read

Да се потсетиме, Џенифер Гарнер беше во брак со Бен Афлек од 2005 до 2018 година. Иако нивниот брак изгледаше совршено пред очите на јавноста, особено затоа што Бен и Џенифер беа навистина убав пар, а исто така според холивудските стандарди тие имаа навистина долг брак, но за жал целата приказната заврши сурово.

Бен ја изневерил Џенифер со дадилката на нивните деца, а покрај тоа тој имаше и големи проблеми со зависност од алкохол и коцкање што беше долго време топ тема во медиумите.

Џенифер својот пријатен живот секогаш љубоморно го чувала и скоро никогаш не открива детали од нејзиниот љубовен живот, но неодамна во една прилика „мртва ладна“ изјавила дека е пресреќна што Бен ја изневерил. Иако новинарите, а потоа и фановите останале шокирани кога ја слушнале оваа изјава од актерката, Џенифер сепак објаснила сè убаво во врска со оваа нејзина изјава.

Актерката истакнала дека е пресреќна со начинот на кој се одвивала целата ситуација со нејзиниот брак затоа што тоа ја направило посилна личност. Секако, она што го направил Бен многу ја повредило, но по траумата конечно дознала колку вреди, но и дека е крајно време да почне да се става себеси на прво место.

Потоа, исто така, сфатила дека нивната врска во одреден момент станала навика и дека не треба да бидеме робови на таа навика бидејќи е исклучително штетна за нас. Таа исто така изјавила дека прељубата на Бен не е единствената причина за нивниот развод и дека врската со Бен, колку и да завршила грубо, ја научила многу за животот.

На крајот на краиштата, уште пред аферата со дадилката, тие веќе живееле одделно и било јасно дека нивната врска полека умира. Додава и дека никогаш не би го вратила времето назад и да го промени тоа што се случило и дека повторно би го поминала истото со Бен.

Џенифер и Бен се имаат запознаено на снимањето на еден заеднички филм, а од бракот имаат три деца: Вајолет, Серафин и Самуел.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Ливерпул се спаси од пораз против Фулам на стартот од Премиер лигата

Следно

Изгаснати два пожара во Македонска Каменица

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian