Удри гром во близина на Белата куќа: 4 лица се повредени

1 min read

Четири лица синоќа се тешко повредени од удар на гром во близина на Белата куќа во Вашингтон.

Громот удри во две жени и двајца мажи кои биле во јавниот парк што е лоциран пред резиденцијата на американскиот претседател.

Повредените се хоспитализирани.

kurir.mk

Претходно

Анџела Прајс Агелер е новата амбасадорка на САД во Северна Македонија

Следно

Куршум оштетил прозорец од стан во една скопска населба

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian