Пронајдена е марихуана кај млад скопјанец

1 min read

Вчера, во општина Аеродром, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје привеле едно лице, кај кого била пронајдена марихуана.

Според информациите добиени од МВР, станува збор за лицето К.Д.(27) од Скопје.

Од МВР информираат дека по целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок против него. 
 

skopjeinfo.mk

Претходно

Русија протерува 14 бугарски дипломати

Следно

ЦСКА Москва поднесе тужба против Евролигата

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian