Пожарот во Прешево видлив и во Куманово

1 min read

Пожарот што попладнево избувна во околината на Прешево во соседна Србија е видлив и во Куманово.

Според пишувањата на српските медиуми, опожарени се 50 хектари борова шума. Српските медиуми јавија дека е прогласена вонредна состојба на таа територија. Во гаснењето на пожарот учествуваат противпожарни екипи и дел од месното население. Од Службата за вонредни ситуации во општина Прешево за РТС изјавиле дека нема опасност по населението.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВИДЕО+ФОТО | Ирина Шајк објави жешка снимка и покажа извајано тело

Следно

Украина тврди дека руски сили оштетиле нуклеарна централа, но нема истекување радијација

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian