Дневен хороскоп за 5 август: Одржувајте емоционална дискреција

4 mins read

Ви го претставуваме дневниот хороскоп за 5 август, погледнете што ви предвидуваат ѕвездите за денеска.

Овен

Сфаќате дека мора да се дистанцирате од настани кои ви ја нарушуваат рамнотежата и концентрацијата на работа. Не дозволувајте толку да ви влијаат работите. Секогаш постои „полош дел од реалноста“, затоа немојте да живеете со илузијата дека емоционалните проблеми ќе се решат сами од себе.

Бик

Треба да направите серија добри потези. Нема причина да се колебате околу веќе добро познатите правила или воспоставените интереси за заедничко дејствување. Ве очекува пријатно изненадување и гест на внимание од некого. Покажете ја вашата искрена благодарност. На крајот, доброто со добро се враќа.

Близнаци

Им влевате доверба на вашите соработници, бидејќи во некои критични ситуации сте способни да донесете правилна одлука од заеднички интерес. Важно е добро да ги разберете луѓето што ги сакате. Потрудете се да постигнете емоционална блискост и да задоволите нечии потреби. Во одлична форма сте.

Рак

Поаѓате од погрешни информации. Мора да имате повеќе храброст и самодоверба за да воведете нови правила во односот со вашите соработници. Подобро е да ги фокусирате мислите на саканата личност, отколку премногу да се занесувате набљудувајќи од страна други луѓе. Обрнете внимание на поздрав и поуреден начин на живот.

Лав

Важно е да ги проверите информациите кои влијаат на деловната соработка. Понекогаш е тешко да се прифатат различни ограничувања. Избегнувајте непотребно возбудување или провокативно флертување со непозната личност. Одржувајте емоционална дискреција. Ќе уживате повеќе часови здрав сон и повеќе соодветна грижа.

Девица

Нема потреба да влегувате во нова дискусија за деловни цели. Вашите претпоставени имаат различни сфери на интерес и определување од вас. Не сакате емоционална удобност, но нечие однесување ве потсетува на „исценирана претстава“ во која ви е доделена споредна улога. Потребен ви е одмор од сè.

Вага

Очекувате позитивен одговор во решавањето на некои спорни ситуации. Важно е да се процени најдобриот момент за деловно дејствување. Не можете да промените нечие мислење или одлука. Нема потреба да кажувате „тешки зборови“ пред саканата личност. Ќе уживате во средба со близок пријател.

Скорпија

Ве погодува нечие однесување или неправда во деловната соработка. На крајот од денот најважно е работата да биде завршена. Не се оптеретувајте со секој детаљ. Понекогаш треба да го исклучите разумот, има работи во љубовта кои не можете да ги објасните потпирајќи се на логички правила. Не ги задржувајте чувствата или емоционалните желби, опуштете се.

Стрелец

Се обидувате да го привлечете вниманието на некои луѓе од вашата деловна околина во насока на вашите интереси. Сепак, постојат отежнувачки околности кои ве забавуваат. Саканата личност ја забележува вашата вознемирено. Мора да направите некои отстапки во заедничкиот живот. Нема причина да ги преувеличувате вашите можности.

Јарец

Нечија порака или средба со една личност од вашето деловно опкружување позитивно ќе влијае на вашите понатамошни планови. Не дозволувајте нешто или некој од страна да го окупира вниманието на вашиот партнер. Бидете позитивно „наметливи“ или неизбежни. Важно е да бидете присутни во сите важни случувања во животот на вашиот партнер.

Водолија

Ги преувеличувате различните барања што ги поставувате од вашите соработници. Ве очекуваат негативни коментари и нечие незадоволство. Недоразбирањата кои ве придружуваат во љубовниот живот не се безначајни, но не се тема која треба упорно да се повторува. Изгледате напнато, ќе ви годи разговор со некоја блиска личност.

Риби

Бидете внимателни и не ризикувајте во работи за кои не знаете доволно или во ситуации кога постои некаква забрана. Конечно сфаќате дека нечии ветувања не се доволно искрени. Постапувајте според вашата совест. Опуштете се. Обидете се да го подобрите вашето расположение, сè е лекција во животот.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Денес се празнуваат Светите маченици Трофим и Теофил и уште тринаесетмина со нив

Следно

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Пораст на температурите, од недела невреме

Latest from Blog

Д-р Петличковски за кичевчанецот суспектен на мајмунски сипаници: Немаме законска можност да го присилиме да се тестира, очекуваме да му проработи совеста

Здравствените власти мака мачат да обезбедат примерок за тестирање од првиот суспектен случај на мајмунски сипаници

MacedonianEnglishAlbanian