Барди одби да игра за тимот на Руни во американската МЛС лига

1 min read

Иако шпанските медиуми информираа дека Енис Барди наводно прифатил да се пресели во САД и игра во тамошната МЛС лига, во последен миг се откажа од понудата.

За македонскиот репрезентативец имаше интерес од ДиСи јунајтед предводен од тренеротејн Вејн Руни.

– ДиСи јунајтед продолжува да ги следи движењата пред крајниот рок за трансфери. Не завршија успешно сериозните преговори со играч од Шпанија – информираше новинарот на „Вашингтон Пост“, Стивен Гоф.

Подолг период се шпекулира дека можно е летово нашиот играч да го напушти Леванте, веќе неколку мечеви не е во составот за контролните мечеви како подготовка за новата сезона.

Изминатиот период спортскиот директор на Леванте потврди дека грчкиот шампион Олимпијакос би можел да биде следниот клуб на репрезентативецот на Македонија.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВИДЕО: Шумски пожар во западниот дел на областа Атика

Следно

ВИДЕО | Лесен оброк за топлото лето: Палачинки од тиквички со растопен кашкавал

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian