Стојкоски: Градежните активности се во полн ек во Ѓорче Петров, решаваме децениски проблеми на жителите

1 min read

Градежните активности се во полн ек во Општина Ѓорче Петров.

-Во моментов се работи на припремни активности за асфалтирање на улици во Волково. Се работи на улица 73 во должина од 170 метри и улица 21 во должина од 150 метри. Решаваме децениски проблеми на жителите на општината, со поставената динамика до крајот на летото ќе завршиме улици со приближна должина од 5000 мeтри, порача градоначалникот на општината Александар Стојкоски. 

skopjeinfo.mk

Претходно

Комисијата за заразни болести утре ќе ја разгледа актуелната состојба со Ковид-19

Следно

Тиафо: Новак, Рафа, Федерер се голем проблем за сите

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian