Повторно пожар во атарот на делчевско Разловци

1 min read

Пожар избувна денеска околу пладне во атарот на делчевското село Разловци, во близина на истата локација каде пред околу две недели делчевските пожарникари гасеа друг пожар.

Информацијата за денешниот пожар ја потврди и пожарникарот Миле Тодоровски, кој информираше дека екипа на Територијалната противпожарна единица Делчево е на терен и работи на гаснење на пожарот.

Апелираше на почитување на забраната за движење во шума и препорача во никој случај да не се пали оган на отворен простор.

Во пожарот кој пред две недели ја зафати месноста Енѓовски колиби помеѓу селата Тработивиште и Раловци изгореа околу 50 хектари дабова и борова шума.

 

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ФОТО | Би го купиле ли новиот бизарен тренд на „Баленсијага“? Ќесе за отпадоци за 1.790 долари

Следно

Откажана средбата на шефовите на дипломатијата на Кина и на Јапонија

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian