Почина Трајче Андонов, препознатливото лице од метео прогнозата на Сител

1 min read

Утринава во раните утрински часови на 77-годишна возраст почина Трајче Андонов кој долги години беше презентер на временската прогноза на Сител Телевизија, објавија од телевизијата.

Тој почна да работи во Сител Телевизија во 2014-та година по јавување во утринската програма „Ја сакам Македонија“  каде што беше препознаен неговиот глас и неговата желба да биде пред камерите.

Нека почива во мир.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Хоакин Феникс повторно во улога на Џокер: Објавен датумот на премиерата на психолошкиот трилер

Следно

Столтенберг: На Русија не треба да и се дозволи да победи во војната во Украина

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian