По 3 децении жителите на улица 4 во Јурумлери повеќе нема да газат во кал

1 min read

После 30 години жителите на улица 4 во Јурумлери повеќе нема да газат во кал. Акцијата за асфалтирање на локални улици продолжи денес со асфалтирање на оваа улица, соопшти градоначалникот на Гази Баба, Бобан Стефковски. 

Изминатите денови во оваа скопска општина се асфалтираа локални улици во повеќе населени места и истото ќе продолжи и во следните денови.

-Новото време за нашата Гази Баба преставува концепт на работа со визија, програма и план кои значат реализација на проекти во сите населени места, порача Стефковски. 

skopjeinfo.mk

Претходно

Откажана средбата на шефовите на дипломатијата на Кина и на Јапонија

Следно

Шкупи и Шкендија ја продолжуваат битката за европска фудбалска есен

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian