Четири пожари во кумановско – липковскиот регион

1 min read

 Кумановските пожарникари интервенирале на четири пожари во општините Куманово и Липково, информираа денеска од Регионалниот Центар за управување со кризи.

Сува трева и стрниште гореле во липковското село Ваксинце, пожарникарите интервенирале два часа од 19:30 до 21:20 часот. Претходно гаселе пожар, исто така во липковско на потегот  од село Отља кон село Матејче.

Во текот на денот, пожарникарите гаселе пожар на улицата „Доне Божинов” во Куманово и во населбата „Перо Чичо” во близина на репетитори на сува трева во претпладневните часови. На сите пожари дејствувала по една екипа со по едно противпожарно возило.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

По трагедијата што им се случи: Криси Тајген и Џон Леџенд чекаат трето дете

Следно

Во Јапонија 200.000 луѓе повикани на евакуација по обилните дождови

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian