Верица Шерифовиќ: Ја натерав Марија да пие света вода пред настапот на Евровизија

2 mins read

Мајката на познатата пејачка ги поддржува сите нејзини избори, а беше со неа и во најважните моменти од нејзината кариера. Пејачката Верица Шерифовиќ откри дека била со нејзината ќерка Марија во Хелсинки во 2007 година кога победила со песната „Молива“ на Евровизија.

Таа откри што побарала од Марија пред овој важен настап.

„Апсолутно ја поддржувам Марија во сите нејзини избори и секогаш сум со неа. Често сме заедно на нејзините концерти. Бев со неа во Хелсинки во мај 2007 година кога победи на Евровизија. Пред настапот ја натерав да се моли во пред запалена свеќа и малку да се напие од осветената вода што ја донесов од манастирот Свети Василиј Острошки“, изјави поранешната пејачка  за магазинот „Глорија“.

Верица себе има два брака, но веќе не верува во таа институција:

„Една година откако ставив крај на мојот прв брак, во 2004 година, се оженив со Мича. Во ресторанот „Језеро“ славевме до девет часот наутро. Тоа беше прослава за паметење. Пред тоа со Марија се преселивме од Крагуевац во Белград, таа тогаш беше на почетокот на кариерата. Не и пречеше што се премажив, напротив. И сега ми вели дека би сакала да се омажам по трет пат само да не ми е на памет 24 часа на ден. Бракот со Мича траеше три години, се разделивме со заедничка согласност и останавме во пријателски односи. Сега мислам дека бракот како институција е глупост што расипува се“, истакнала пејачката.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Лесјак: Кузмановски ми кажа убави зборови за Е. Пелистер, за градот Битола

Следно

Ковачевски: Не треба да бараме сензационализам во нешто каде го нема

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian