Вегетаријанска пица со доматен сос и гауда

1 min read

Пицата претставува гастрономски специјалитет на италијанската кујна, најчесто направен од тенко, округло тесто на кое покрај сосот од домати можат да се најдат разни видови сирење, месо, зеленчук, овошје, зачини и други состојки во зависност од вкусот. Инвентивноста на вкусот може да се надополни и со креативноста на распоредот на самите состојки на пицата.

Инаку, ова јадење се смета како особена карактеристика за наполитанската кујна.
Потеклото на пицата е доста контроверзна тема. Имено, многу градови како Неапол и Џенова сметаат дека се „татковците“ на пицата. Всушност, со оглед на тоа дека се работи за еден вид на леб, таа е присутна во многу различни варијанти насекаде низ светот и во зависност од нејзините состојки како и од локалните гастрономски традиции, нејзиното потекло не е сосем историски потврдено.

СОСТОЈКИ:
– брашно 300 гр
– млака вода 150 мл
– свеж квасец 20 гр
– маслиново масло 20 мл
– Гауда сирење 150 гр
– домати 250 гр
– доматно пире 250 мл
– суво оригано по вкус
– сол по вкус

ПОДГОТОВКА:
Иситнете го свежиот квасец, додајте млака вода, брашно, маслиново масло и сол и замесете мазно тесто. Обликуваното тесто, префрлете го во подмачкан плех и оставете го да отстои 15 минути. Потоа на тестото намачкајте од доматно пире, посипете со рендано сирење Гауда, одозгора наредете прстени од домати и посипете со оригано. Печете 20 минути на 200 степени.

Добар апетит!

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Одложени мечевите на Шкендија и Шкупи во првото коло во шампионатот

Следно

По самоубиството на лекарката Келермајр, Германија најави борба против дигиталното насилство

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian