Топло време до сабота, викендов разладување

1 min read

Според најавите од Управата за хидрометеоролошки работи од утре до сабота ќе се задржи стабилно и топло време со пораст на дневните температури.

За време на викендот во попладневните и вечерните часови ќе има развој на локална нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Во недела ќе дува засилен северен ветер што ќе предизвика пад на температурата од 2 до 4 степени.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВИДЕО | Австралискиот музичар Тими Трампет го развеа македонското знаме на „Јовано Јованке“

Следно

Викремесинг: Шри Ланка подготвува план за излез од најлошата економска криза

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian