Тен Хаг бесен на Роналдо: Тоа повеќе не смее да се повтори!

1 min read

Манчестер јунајтед во неделата го одигра последниот контролен натпревар против Рајо Ваљекано на македонскиот репрезентативец Столе Димитриевски, а Кристијано Роналдо ја предводеше групата играчи кои го напуштија стадионот пред крајот на натпреварот.

Менаџерот на „црвените ѓаволи“, Ерик тен Хаг денеска изјави дека такво нешто е неприфатливо и не смее да се повтори.

– Не е само Роналдо, неколку играчи заминаа во текот на вториот дел. Секако дека такво нешто е неприфатливо. Ние сме тим, ние сме колектив. Секој играч мора да остане до крајот – рече Тен Хаг.

Ќе видиме како тоа ќе се одрази на Роналдо и на останатите играчи кои се во составот на холандскиот стратег. Но, едно е сигурно, ветровите сè уште дуваат од сите страни во Јунајтед и Тен Хаг има тешка работа пред него да воспостави контрола.

Првиот меч во новата премиерлигашка сезона Јунајтед ќе го има на 7 август на домашен терен против Брајтон.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Инфлацијата во Турција достигна речиси 80 отсто

Следно

Инфлуенсерка испекла и изела голема бела ајкула: Ѝ се закануваат 10 години затвор

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian