Погба поради Мундијалот не сака да направи операција на коленото

1 min read

Францускиот репрезентативец и играч на Јувентус, Пол Погба одлучи да не оди на операција на повреденото колено за да биде подготвен за настап на националниот тим на Светското првенство во Катар.

Погба летово дојде во Јувентус како големо засилување, но на подготовките заработи повреда на страничниот менискус на десното колено.

Лекарите предлагаат операција за санирање на повредата, но Погба сака да ја одложи операцијата бидејќи периодот на опоравување е долг.

Искусниот играч за врска сака да биде дел од француската репрезентација, која на крајот на годината ќе ја брани титулата светски првак освоена во 2018 година во Русија.

Французинот се очекува да паузира околу пет недели.

Јувентус го сака Паредес: ПСЖ бара 20 милиони евра

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Зеленски бара легализација на истополовите бракови

Следно

Елтон Џон за Мајкл Џексон: Беше ментално болна, вознемирувачка личност

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian