Ново улично осветлување на Партизанска 2

1 min read

Службите на општина Карпош поставија шест нови столба за улично осветлување со лед светилки во должина од 150 метри на новата улица Партизанска 2.

Новата улица на која се работи треба да ги спои Нерези со ресторанот Каскада каде со што ќе се овозможи полесно движење на жителите од околните згради, велат од општина Карпош. 

skopjeinfo.mk

Претходно

Бродот „Разони“, кој превезува житарици од Украина, по извршениот увид продолжува да плови кон Либан

Следно

Одложени мечевите на Шкендија и Шкупи во првото коло во шампионатот

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian