Најмалку три лица загинаа при напад во градинка во Кина

1 min read

Три лица загинаа, а шестмина се повредени во денешниот напад со нож во градинка во југоисточната кинеска покраина Џиангши.

Напаѓачот со капа и маска влегол во приватна градинка во округот Анфу, соопшти локалната полиција.

Осомничениот 48-годишен маж сè уште е во бегство, а полицијата не ја соопшти возраста на жртвите.

kurir.mk

Претходно

Пендаровски: Загрижувачки е што се уште се живи историските неправди кон Ромите

Следно

Потпишан Темелниот договор меѓу Владата на Црна Гора и СПЦ

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian