Зам/Mинистерот Буши упати честитка до граѓаните на Македонија по повод 119-годишнината од Илинденското востание

1 min read

Зам/Mинистерот Буши упати честитка до граѓаните на Македонија по повод 119-годишнината од Илинденското востание

Заменик-министерот за Внатрешни Работи, Назим Буши, преку објава на својата официјална Фејсбук страница, упати честитка до граѓаните на Северна Македонија по повод 119-годишнината од Илинденското востание.

Ова е целосната објава на Буши:

Илинденското востание пред 119 години, во 1903 година ги обедини граѓаните на нашата земја околу виталните каузи за слобода, еднаквост и мир.

Мора да бидеме исти и сега како земја членка на НАТО, да продолжиме заедно кон интеграцијата на земјата во Европската Унија.

Честит празник 🇲🇰🇪🇺

Претходно

Мицкоски: Илинден не учи дека нема откажување, преку обединување да се бориме против предавствата

Следно

ВИДЕО: Огорчени навивачи на Баерн го пречекаа Левандовски

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian