ВО ЖИВО | Обраќање на премиерот Ковачевски од централната прослава на Мечкин Камен

1 min read

Обраќање на премиерот Димитар Ковачевски на централната манифестација на Мечкин Камен во Крушево по повод големиот државен празник 2 Август, Денот на Републиката – Илинден.

Ковачевски во Крушево ја предводи владината делегација во која се првиот заменик на претседателот на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби, вицепремиерката за политики за добро владеење Славица Грковска, министрите за внатрешни работи, Оливер Спасовски, и за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска.

Претходно владина и други делегации положија цвеќе на вечното почивалиште на првиот претседател на Крушевската Република, Никола Карев во споменикот „Македониум” на Гумење и на споменикот на паднатите борци на Слива.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Петар Грашо хоспитализиран, се огласи неговата менаџерка

Следно

Сообраќајка во Скопје, повредени се четири лица

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian