Во Аеродром, овие улици ќе бидат без вода

1 min read

Денеска, поради уличен дефект од Ф – 150 мм на бул. Кузман Јосифовски Питу бб – кај ТЦ Скопјанка, во населба Аеродром, без вода ќе останат корисниците од бул. Кузман Јосифовски Питу од бр.17 до трафиката пред ТЦ.Скопјанка, како и корисниците од улиците Бојмија и 23 – ти Октомври.

Според наведеното во известувањето добиено од ЈП Водовод и Канализација,прекинот ќе започне  од 09.00 часот, а ќе трае се до завршување на работните активности.

skopjeinfo.mk

Претходно

Ковачевски: Илинден е нашата гордост, нашиот патоказ

Следно

Лекарите објаснија што треба да направите: Како наглото влегување во море може да предизвика инфаркт

Latest from Blog

ВМРО-ДПМНЕ: Каков дебакл – во истиот ден кога Каевски се фалеше дека го заштитиле идентитетот, демантот стигна од Бугарија, Македонија прифатила дека Самоил е бугарски цар, а Климент и Наум твореле во бугарска држава

Кој го намести младиот олигарх Дарко Каевски поразот да го прославува како победа, во истиот ден

MacedonianEnglishAlbanian