ВИДЕО | Кутрето Ривер првпат се гледа во огледало: Тоа што го виде го преплаши

1 min read

Лабрадорот Ривер првпат си го видела својот одраз во огледалото на девет недели. Симпатичната сцена од средбата со „страшното чудовиште во огледалото“ е снимена и објавена на „ТикТок“ од нејзината сопственичка Жане.

Кутрето влегло во собата и било збунето од глетката. Пред него во огледалото стоело страшно куче. Ривер почна нетрпеливо да лае, а потоа се повлече. Таа повторно залаја и сфати дека е подобро да побара спас од тоа страшно суштество кај својата газдарица.

@thats.so.river There’s a scary monster in the mirror #mirror #fyp #labrador #labradorretriever #puppy #labradorpuppy #uk #labradorsoftiktok #chocolatelab ♬ original sound – thats.so.river

„Преслатко“, „Сакаме уште Ривер“, „Како кога Симба се обидува да рика“, се дел од коментарите на слатката сцена на збунето кученце.

Ривер сега има шест месеци и се прилагодила на огледалата и нејзиниот одраз во нив. Инаку, истражувањата покажаа дека кучињата не можат да се препознаат во огледало.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Македонија го совлада и Иран, кадетките против Шведска и Исланд за четвртфинале на СП

Следно

Кој ги „крати“ имињата на хероите во песните и ги „заборава“ строфите на химната

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian