Сообраќајка утрово кај Железничка

1 min read

Сообраќајна несреќа се случи рано изутрина во Скопје, кај местото викано Железничка, пренесуваат неколку портали. 

Имено три возила зе судриле на раскрсницата која води кон населбата Аеродром и патото кој води кон Т.Ц. Ист Гејт. Автомоби, комбе и камионче се учесници во сообраќајната несреќа.

Засега нема информација за повредени или загинати во сообраќајната несреќа.

skopjeinfo.mk

Претходно

Поставено спомен обележјето за АСНОМ во манастирот Прохор Пчински

Следно

Остри критики за Бијонсе: Со новата песна ги навреди луѓето со попреченост, ќе мора да ја преснима

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian