ИН МЕМОРИАМ : Почина ортопедскиот хирург др. Тодор Ношпал

1 min read

Почина Др. Тодор Ношпал – ортопедски хирург, субспецијалист, роден 03.03.1962 г. а веста ја објави на својот фејсбук профил Др. Александар Караевски негов пријател.

– Ме научи многу за ортопедијата но и животот… Човек за кого Мy Way од Синатра беше начин на живот… Ти благодарам за се и збогум учителе, збогум пријателе, збогум Тоде. Прим. Др Тодор Ношпал – Вечна ти слава, напиша тој.

Тодор Ношпал (1962 -2022) година.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Каролина Гочева позитивна на коронавирус, го откажа концертот во Охрид

Следно

Адеми и Ристовски слават во Разград, Динамо поблиску до плеј-офот во ЛШ

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian