Јенс Столтенберг за тензиите на Косово: Двете страни треба да останат воздржани

1 min read

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг денеска објави дека разговарал со премиерот на Косово, Албин Курти и додаде дека двете страни мора да останат воздржани.

„Разговарав со Албин Курти за неодамнешните тензии во Косово и континуираното значење на присуството на нашата мисија КФОР. Сите страни мора да останат воздржани, да избегнуваат еднострани потези и да го поддржат дијалогот со посредство на Европската унија”, напиша Стотенберг на Твитер.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВИДЕО | Николоски: Чествувањето на Мечкин Камен го напуштаме поради партиско и политичко дејствување на СДСМ

Следно

Егзит започнува фестивал и во Македонија, со „Гет ЕГЗИТед“ журка во Струмица

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian