Драма во Ѓорче: Се заканиле на вработениот и одзеле пари и други вредни предмети

1 min read

Министерството за внатрешни работи информира дека вчера во 15.50 часот во СВР Скопје е пријавено дека на ул. „Ѓорче Петров“ во објект на финансиско друштво, две лица со закана врз вработените од сеф одзеле пари и други предмети.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

skopjeinfo.mk

Претходно

Koj e Николај Милков новиот шеф на бугарската дипломатија, наследникот на Генчовска

Следно

ВИДЕО: Официјално, Алиоски промовиран во дресот на Фенербахче

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian