Арсовска се огласи за ГЕС: Три години трошеле пари на граѓаните, а не работеле ништо

1 min read

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, се огласи на Фејсбук во врска отказите на сите вработени од Претпријатието за енергетика на Град Скопје „Градски енергетски системи” (ГЕС), посочувајќи дека тие три години трошеле пари на граѓаните за високи плати, не работејќи ништо.

– Некој кој формираше претпријатие во кое три години вработените трошеле пари на граѓаните за високи плати не работејќи ништо, најмалку што треба да направи е да се скрие од јавноста наместо да ја истакнува својата неодговорност кон средствата на граѓаните во време на криза, напиша на Фејсбук градоначалничката Арсовска.

Според неа, ГЕС, неговиот управен одбор, директор и вработени за три години потрошиле повеќе од милион евра пари на граѓаните, без да реализираат ниту една активност. 

 

skopjeinfo.mk

Претходно

Џафери: Имаме една заедничка држава и сите сме одговорни да ја чуваме и развиваме

Следно

Петрич: На Балканот се случува конфликт кој може да се запре, но има потенцијал за ескалација

Latest from Blog

ВМРО-ДПМНЕ: Каков дебакл – во истиот ден кога Каевски се фалеше дека го заштитиле идентитетот, демантот стигна од Бугарија, Македонија прифатила дека Самоил е бугарски цар, а Климент и Наум твореле во бугарска држава

Кој го намести младиот олигарх Дарко Каевски поразот да го прославува како победа, во истиот ден

MacedonianEnglishAlbanian