ВИДЕО: ПСЖ на „крилјата“ на Нејмар, Меси и Рамос го освои францускиот Суперкуп

1 min read

Фудбалерите на ПСЖ го освоија Суперкупот на Франција откако во Тел Авив (Израел) го совладаа Нант со убедливи 4:0.

Тоа е првиот трофеј во ерата на новиот тренер Кристоф Галтие, кој во текот на летото го замени Маурисио Покетино.

Два гола постигна Нејмар, во 45+5 и 82 минута, а погодуваа и Лионел Меси во 22 и Серхио Рамос во 57 минута.

Особено атрактивен беше првиот гол на Нејмар од слободен удар, како и оној на Рамос, кој со пета ја затресе мрежата на „канаринците“.

Новиот тренер Галтие во составот го немаше на располагање Килијан Мбапе. За парижаните ова е 11 трофеј во Суперкупот.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

„Катимерини“: СОС план на грчката Влада за заштеда на енергија со намалување на осветлувањето на јавните места

Следно

Неодолива убавица со пишкоти која не се пече, со бел и со фил од нутела

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian