Јувентус го сака Паредес: ПСЖ бара 20 милиони евра

1 min read

Аргентинскиот фудбалер би можел ова лето да ја промени средината. Леандро Паредес е на чекор од преселба од ПСЖ во Јувентус.

Францускиот клуб е подготвен да се ослободи од Паредес за 20 милиони евра, пренесуваат странските медиуми.

Од претходно е објавено дека „Старата дама“ понуди 15 милиони евра и бонуси за 28-годишниот дефанзивен играч за врска.

Идејата е Аргентинецот во клубот од Торино да оди на позајмица со опција за откуп во текот на следното лето.

Актуелниот договор на Паредес со францускиот шампион истекува во јуни 2023 година. Минатата сезона за париските „светци“ одигра 22 натпревари.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Вечерва уште една сообраќајка: Патниот правец Гостивар – Тетово затворен за сообраќај

Следно

Овој остров е кралство на мачки, има четири пати повеќе мачки од луѓе

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian