Франција ги укина правилата за Ковид за луѓе кои пристигнуваат во земјата

1 min read

Франција денеска ги укина правилата за влез во земјата, воведени поради пандемијата на коронавирусот, јави ДПА.

Веќе не е потребно оние кои пристигнуваат во Франција од странство да имаат документ за вакцинација или негативен тест за ковид, а оние кои пристигнуваат од ЕУ да докажат дека неодамна прележалеКовид.

Доколку се појават нови опасни варијанти на вирусот, француската влада може повторно да го воведе барањето да се покаже негативен тест од патниците дури и пред да се качат во авион.

kurir.mk

Претходно

ФОТО | Остварила и профит: Амбер Херд ја продаде куќата за која тврдеше дека не е нејзина

Следно

7.626 квадратни метри во Скопје обележани со хоризонтална сигнализација

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian