ФОТО | Остварила и профит: Амбер Херд ја продаде куќата за која тврдеше дека не е нејзина

2 mins read

Актерката Амбер Херд (36) продала куќа во Јужна Калифорнија во долината Јука за 1.050.000 долари, открива американскиот портал „ТМЗ“, според евиденцијата за имот на Zillow.

Во текот на судењето се шпекулираше дека актерката е сопственичка на таа куќа поради сомнително купување преку анонимна фондација.

Куќата е купена уште во 2019 година преку анонимна фондација која наводно е поврзана со Амбер, а потоа тајно била продадена за нешто повеќе од 570.000 долари.

Странските медиуми тврдат дека стапиле во контакт со новиот сопственик на вилата, кој тврди дека куќата ја купил преку агенти кои работеле за Амбер, но дека никогаш ништо не договарал сам со неа.

Амбер за куќата добила речиси двојно повеќе отколку што платила пред три години, со што заработила околу 476.663 долари. Актерката ја купила куќата пред пандемијата и оттогаш вредноста на недвижностите главно пораснале.

амбер херд
Фото: EPA-EFE/Steve Helber

Актерката се најде во неповолна финансиска ситуација по пресудата за клевета од 15 милиони долари, односно 10 милиони долари, во корист на Џони Деп (59), од која се обидува да се извлече со жалба. Нејзините адвокати рекоа дека таа не може да си дозволи да ја плати пресудата.

Сагата продолжува: Амбер Херд ќе поднесе жалба, не сака да му плати на Деп 10 милиони долари

Судот во Вирџинија го одби барањето на Амбер Херд за ново судење

Амбер Херд во нови проблеми: Осигурителната компанија одбива да ѝ ги плати судските трошоци

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Фернандо Алонсо ќе го замени Фетел во „Астон Мартин“

Следно

Франција ги укина правилата за Ковид за луѓе кои пристигнуваат во земјата

Latest from Blog

Македонската наука со индигнација ги отфрла препораките на „Комисијата за ревизија на македонската историја“, како псевдонаучни, ништовни и нерелевантни!

Таканаречените “Препораки за заедничко одбележување на историски личности“ на “Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија за историски и

MacedonianEnglishAlbanian