Данела стави асфалт и на кејот на Вардар, Шилегов на фејсбук тера мајтап

1 min read

Откако минатата недела во Градскиот парк беше асфалтирана земјена патека со асфалт осамна и на дел од кејот на Вардар. Асфалтот повторно ги скара актуелната градаоначалничка и поранешниот градоначалник Шилегов. 

Град Скопје и ЈП „Улици и патишта“ асфалтирале дел од патеката на кејот на вардар кај мостот Обединети нации. Како што објави порталот СДК.мк, од „Улици и патишта“, на прашањето зошто на кејот е ставен асфалт наместо коцки или друг материјал соодветен за шеталиште покрај река, изјавиле дека „само на таков материјал можеле граѓаните да возат велосипеди и ролери“.

На тема асфалтирање паркови и урбани површини на социјалните мрежи активен е поренешниот градоначалник Шилегов.

„Сега уште Форест Гамп ни фали да трча околу за да се докомплетира циркузот!“, напиша тој објававајќи ја сликата од градскиот парк.

skopjeinfo.mk

Претходно

Од Германија во Украина пристигна ракетниот систем „МАРС 2“

Следно

Пленковиќ: Хрватска сака преку мир и дијалог да се реши ситуацијата во Косово

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian